Информация

"Ні" незахищенним контактам!

Захист при контактах із кров'ю інших людей.

  "Аварійні ситуації"

Ризик ВІЛ - інфікування при звичайних контактах із кров'ю зазвичай незначний, адже здорова шкіра є надійним бар'єром , а ВІЛ- дуже не стійкий вірус. Потрапивши у зовніщне середовище, він швидки гине при звичайній дезінфекції, нагріванні чи висиханні кожі. Однак ризик інфікуванням гепатитаси В і С за тих самих умов значно вищий.
З огляду на тривалий безсимптомний перебіг таких захворювань, як ВІЛ - інфекція, гепатити В і С, Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) пропонує вважати всіх людей умовно інфікованими  цими інфекціями. 
"Аварійними ситуаціями" щодо небезпеки зараження ВІЛ, гепатитами В і С називають незахищені контакти з кров'ю інших людей. 
Як діяти в "аварійній ситуації" 
У випадку "аврійної ситуації" необхідно виконати певну послідовність дій, що знизить ризик зараження інфекціями, які передаються через кров, практично до нуля.
Остерігайтеся прямих контактів з чужою кров'ю

Надаючи першу допомогу, вдягніть захисні рукавички. За їх відсутності використовуйте підручні матеріали (поліетиленові пакети, цупку иканину, тощо)

Скоротіть контакт

При потраплянні чужої крові вам на руки чи інші ділянки шкіри якнайшвидше змийте її водою і насухо витеріть шкіру. Якщо на шкірі немає ушкоджень, ризик інфікування мінімальний.
Продезінфікуйте місце контакту
Використайте будь-який дезінфікуючий засіб, що містить 70% -ий етиловий спирт або 3% - ий розчин хлораміну.
Порадьтесь з лікарем
Якщо кров потрапила на відкриту рану або слизову оболонку (очі, рот, ніс), обробіть рану згідно з правилами надання першої допомоги і порадьтесь з лікарем - інфекціоністом щодо можливого призначення медикаментозної профілактики.
Захист при статевих контактах

Засоби контрацепції:
   Незалежно від того, коли молоді люди планують розпочати статеве життя, вони мають бути ознайомлені з сучасними засобами контрацепції та захисту від інфекцій, що передаються статевим шляхом. 
   Важливо знати, що більшість засобів контрацепції (особливо гормональних) призначає лікар після ретельного медичного обстеження, за винятком одного, який, до того ж, є надійнішим. 
   Це - презерватив. Він не дорогий, доступний і абсолютно безпечний навіть для тих, хто має противопоказання до гормональних препаратів. На відміну від інших засобів контрацепції, використання презерватива не потребує консультації з лікарем!
   Презерватив - єдиний засіб контрацепції, який суттєво знижує загрозу інфекування інфекціями, що передаються статевим шляхом, зокрема й ВІЛ, однак лише за умови постійного і правильного користування ними!

Правила користування презервативом:

Користуватися презервативом дуже просто. однак треба пам'ятати:
1. Слід використовувати лише високоякісні презервативи, на яких написано, що їх протестовано електронікою або що вони захищені від інфекцій.
2. Не можна користуватися просроченими презервативами.
3. Зберігати презервативи в сухому прохолодному місті (а не в кишені чи портмоне).
4. При кожному (без винятків) статевому контакті слід користуватися новими презервативами.
5. Виймаючи його з упаковки, оберігати від пошкодження нігтями або ювелірними прикрасами.
6. Не можна змащувати призерватив вазеліном чи кремом на масляній основі. Краще купувати ті, що змащені сперміцидами.
7. Використаний презерватив треба загорнути в серветку і викинути у безпечне місце.

Важливо пам'ятати!

    Дошлюбна цнотливість і взаємна подружня вірність надійно захищають від інфекцій, що передаються статевим шляхом, зокрема й ВІЛ.
    За зовнішнім виглядом неможливо визначити ВІЛ-статус людини, спосіб її життя чи кількість попередніх статевих партнерів.
    Ви і ваш партнер можете пройти тестування на ВІЛ - інфекцію.
   Якщо не знаєте свого ВІЛ - статусу або ВІЛ - статусу вашого партнера, при статевих контактах, будь ласка, користуйтесь презервативом.


Комментариев нет:

Отправить комментарий